Rímska ríša

Najďalej do histórie s nami môžete cestovať do čias veľkej Rímskej ríše. Stvárňujeme disciplinovaných rímskych legionárov, ktorí na povely v latinčine vedia predviesť rôzne formácie. Tieto povely sú zjednotené aj s ostatnými skupinami, aby spoločne mohli cvičiť desiatky aj stovky ľudí. Zároveň sú neoddeliteľnou súčasťou tejto doby aj sporo odetí gladiátori, ktorých hlavnou náplňou života bolo bojovať pre potešenie publika. O našej kvalite vypovedajú aj pravidelné cesty do Ríma na oslavy založenia Večného mesta.

Stredovek

Naším hlavným záujmom je obdobie neskorého stredoveku v strednej Európe. Táto doba je vojensky rozmanitá a ponúka pestrý výber zbraní, ktoré ozvláštnia každé vystúpenie. Okrem dlhých a krátkych mečov sa používali aj drevcové zbrane ako halapartne a kopije a na konci stredoveku sa už rozšíril aj pušný prach, čo otvorilo dvere pre osobné strelné zbrane aj veľké delá. Očividným rozdielom oproti zvyšku histórie sú bohaté brnenia od hlavy až po päty.

Dobový tábor a kuchyňa

Vyskúšajte si život v stredoveku. Ponúkame lahôdky tradičnej kuchyne, ale aj možnosť streľby z luku či odetia divákov do plnej zbroje. Taktiež sa môžete naučiť strieľať z raných palných zbraní – píšťaly a hákovnice.

Janičiari

Táto elitná jednotka tureckého vojska zo 17. storočia sa špecializuje na streľbu z muškety, ale títo profesionálni vojaci sú rovnako trénovaní aj v šerme šabľou. Celý proces nabíjania je vedený tureckými povelmi. Sme súčasťou Slovenského janičiarskeho zboru, združenia založeného v roku 2006, ktoré na svete nemá obdobu.

Žonglovanie, ohňová a svetelná show

Ani toto umenie nám nie je cudzie. Roztočíme poiky a palice, vyhádžeme do vzduchu loptičky a kužele. Tieto zručnosti vieme predviesť aj za bieleho dňa, ale nič neprekoná čaro noci, keď dostaneme možnosť rozsvietiť žiarivé LEDky alebo zapáliť oheň. Predstavenie môže byť obohatené aj o nebojácneho fakíra, ktorý vám dokáže, že nepozná bolesť.